Presidendivastuvõtt- Black tie-must ülikond

Eelmises postituses rääkisime  dress code`ist White tie. Täna liigume edasi ja vaatame mida tähendab Black tie.

Black tie on siis pidulikkuselt madalamal astmel kui White tie . See on väga laialt kasutusel ja tõenäoliselt kõigile tuttav.

Black tie ehk musta ülikonna all mõeldakse: musta smokingut või toxedot. musta -tumesinist-või tume halli ülikonda. Smokingu reväär on kindlasti läikivast satiinist, pükstel lampassid , must kikilips , rinnas valge rätt ja  mustad lakk-kingad.  Teiste ülikondadega on natuke  lihtsam. Üks üldine nõue on kõigile: riided olgu puhtad, triigitud ja õige pikkusega ning suurusega. Väga tihti märkan oma töös, et mehed (ka nende naised) ei tea täpselt mis tähendab hästi istuv ülikond. Meestel on ülikonnad liiga suured. Varrukad ja püksid liiga pikad. See teeb üldilme lohakaks ja lohmakaks. Ja millegipärast arvavad nad, et põue-taskusse peab mahtuma rahatasku 20 aastase huumuskihiga!!

Lips ei pea olema must, nagu eksklikult arvatakse. See ei ole matus vaid pidu!!! Lips võib olla naise kleidi tooni aga ei pea.  Vaadata tuleb alati paari tervikuna. Liiga palju värve tekitavad ka kaose. Näiteks naisel kirju kleit  ja mehel lips ning  rinnarätt veel mingit erinevat, omavahel mitte kokku sobivat tooni. Minu jaoks on “müra” ka kui mehel on sini-must-valge lips ja  naisel on näiteks mingi pitsivahus roosa kleit.  Kultuuri-ja kunsti inimestel on täiesti lubatud natuke  etiketist kõrvale kalduda, kui nende akssessuaarid nagu näiteks: prillid, sall, kingad, rätikud, kindad jm. rõhutavad nende kunstniku isikupära või on selle lahutamatuks koostisosaks.

Mees vastuvõtul on sama tähtis kui naine. Selliseid paare kus naise kleidile on kõvasti rohkem aega ja energiat kulutatud kui mehe omale, on igal aastal päris palju näha.

Oluline on veel teada, et esimesena kätleb see, keda kutsud on. Mitte mees enne või naine enne. Samuti ei ole vaja keskenduda sellele kumbal pool mehe kätt peaks naine seisma. Kõik sõltub sellest kuidas kätlemis -koridor asetseb ja kuidas külalised liiguvad. Palju olulisem on see, et enne ja pärast kätlemist paarid ei hakkaks keerutama ja endal nn. õiget kohta otsima.

Mul on olnud võimalus kolmel aastal 2011, 2013 ja 2014 teha oma õele Kaia`le vastuvõtu kleit ja seega osa saada mõningatest vastuvõtu  tehnilistest külgedest. Väikene kokuvõte siin pildikollaazil.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.