Natuke ehete edevusest meestele…

Pikk endasse vaatamise aeg (loe Corona) sai mööda ja pöördume tagasi ilu-maailma. Saabumas on suvi ja lõpetamiste ja pidude aeg. Kuigi väiksemal määral aga siiski. Kahes järgnevas postituse räägime natuke meeste ehetest.
Tänapäeval kannab pea iga inimene ehteid. Nii naised👩‍🦰 kui mehed🧔. Mõnel on paar tagasihoidlikku ehet, teine on kullast ja metallist üle kuhjatud. Ehted on nii iseenesestmõistetavad, et me ei mõtle nende sünniloole.
✔️Ehete ajalugu algab 100a eKR. Esimene leid on Lõuna-Aafrikas ja see oli tehtud merikarpidest🐚. Spetsialistid arvavad, et see oli loitsuehe, kuna ei ole võimalik öelda, kellele see kuulus, kas naisele või mehele. Ehete ajalugu räägib meile sellest, et esimesena hakkasid ennast kaunistama mehed, mitte naised nagu tikume arvama. Ja see tõestab ka, et kui mehed kannavad ehteid, ei ole tegu naiseliku või edeva mehega. Ehted olid riituste läbiviimiseks, praktilise iseloomuga, sõnumi edastajad ja ühiskondlikku positsiooni näitajaks. Lihtrahvas endale ehteid lubada ei saanud.
 
✔️Kreeka aristokraatia esindajate seas oli sõrmus kõrgeima seisu👑 märk ühiskonnas. Läbi aegade muutusid sõrmused ilmalikkudeks eheteks.
 
✔️Rooma imperaator Augustus lubas kanda sõrmuseid meditsiinitöötajatel ja Septimius Severus andis loa võitlejatel sõrmuseid kanda. Sõrmused💍 pidid kaitsma halva eest ja andsid võitluseks julgust.
 
✔️Vana Egiptuses kanti sõrmuste kõrval ka käevõrusid ja kaelakeesid. Rikkad kandsid kõrvarõngaid mõlemas kõrvas. Vanas Roomas oli üks rõngas orjadel, keskaegses Euroopas – mustlastel ja piraatidel. 🏴‍☠️
 
✔️Kuna kõik ei saanud endale kalleid eheteid lubada aga huvi ja nõudlus nende järgi oli, siis hakkasid käsitöölised mõtlema, kuidas teha🤔 odavamaid ehteid. Võeti kasutusele pronks, vask, amalgaam, melhior. Vääriskivide asemel kasutati värvilisi klaase ja poolvääriskive, pärlite imitatsioone. Niimoodi hakkasid ilmuma juveelitooted odavamatest materjalidest, odavama hinna eest.
✔️XVIII sajandi keskel läks Euroopas ehete tootmine üle masstootmise kampaaniatele🏢. See oli selliste brändide nagu: Tiffany, Cartier, Bvlgari, Faberge sünd.
 
➡️ Tahad rohkem teada meeste ehetest? 🤩👉Jälgi meie uudiseid ja järgmises postituses räägime juba kaasaegsetest meeste ehetest täpsemalt.
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.