Head sõbrapäeva!!!

14. Veebruar on Sõbrapäev ! Rahvusvaheliselt siis Valentini päev.😍valentinipäev

Eestisse jõudis see vana tähtpäev Soome vahendusel alles 1980. aastate lõpul ja sai siin sõbrapäeva jooned. Esmalt hakati valentinipäeva tähistama lasteaedades ja koolides, kus toimusid valentinilaadad, kleebiti üksteisele otsaette südamekesi ja avati valentini- postkontor või saadeti valentinipäeva tervitusi ning kaarte õpetajatele ja sõpradele.

Valentini- või sõbrapäeva sisuks on meil üldse lähedasi inimesi meeles pidada, kuigi algselt oli päev pühendatud armastusele ja kallimale, kellele anti oma tunnetest märku või tehti kingitusi. Lääne-Euroopas ja Ameerikas reklaamitaksegi seda kui armastusavalduste, kihlumis- ja pulmapäeva. Valentinikaartidelt vaatab vastu kogu Euroopa armastussümboolika, alustades Cupidost, Venuse pojast. Tänini kasutatakse südamesümboolikat. Süda oli varasema ettekujutuse järgi emotsioonide, hinge ja armastuse asupaik. Punased roosid kui Venuse lemmiklilled ja suurte tunnete sümbol. Pits kui daamide taskuräti ääristaja. Taskurätte kasutati kirglike tunnete väljendamiseks ja selle kaudu oli pits ühtlasi armusõnum. Armusõlmed ehk lihtsalt sõlmed tähistavad tugevat ühendust inimeste vahel. Tuvid kui armastajate sümbol.

Igaüks suhtub sellesse erinevalt. Kes peab vajalikuks lilli tuua🌹, kes leiab aega koos olemiseks👫. On ka neid, kes ei arva sellest üldse midagi ja siis selliseid, kes võtavad seda huumoriga. Meie hallides ilmades, riietes ja meeleolus oleks kasulik Valentini päeva huumoriga võtta. Unustage draama kingituste üle ja ümber! Ühed pitsist bokserid või südametega lips tekitavad piisavalt elevust ja võite vabalt fantaasiale ruumi jätta kuidas neid Valentini päeva õhtul kanda😏….jätame siin omapoolsed soovitused andmata! 😊

Nautige seda päeva!!!!

Simple the Best

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.