Allahindluste ahvatluses!

Uus aasta on käes ja kaubanduskeskuste allahindlused meelitavad ostma. Kui vajad garderoobi täiendust, siis selleks on just nüüd kõige õigem aeg. Kuidas aga selles ostupalavikus jääda arukaks ja osta asju, mida tõesti vajad ning hiljem ka kannad? Ja et ei peaks  ennast hiljem leidma kapi ees  ahastamas: “Kapp riideid täis aga midagi pole selga panna!” Või hakkab närima süütunne, et pidin ma nüüd jälle kulutama, mul pole neid asju isegi tegelikult vaja? Üks on liiga suur, teine väike. 🙁
Selleks et säästa  ennast  stressist, mõtetust raha-ja ajakulust, väldi emotsionaalseid oste nagu:
1) Oh, nii äge ja hea hind, võtan ära.…Küsi endalt millega ja kus ma seda kannan? Kas see täiendab olemasolevaid riideid või pean selle pluusi/seeliku vmi. juurde veel midagi ostma, et komplekt tekiks? Kui saad ebalevad vastused, siis sa ei ole ostnud soodsalt vaid kulutanud selle summa, mis riietele läks.
2) tuju on nii kehv, kõik kisub kiiva….pean endale midagi toredat lubama. Olen ju seda väärt! 🤨 Küsi endalt, kes on seda väärt? Kas sina või sinu haavunud ego? Järgneb küsimus: kus, millal ja millega sa seda kannad ja kas sa seda endale ikka  lubada saad ? 
3)Natuke väike aga küll ma kaalus alla võtan. – Usu mind, ei võta. 🙂 See on väga kehv motivaator. Ja pealegi riideid ei osteta endale sellised lubadusi andes. Riie peab kohe selga sobima ja vau tunne tekkima, siis oled ostnud asja mida ka edaspidi hea meelega kannad. 
Need olid mõned näpunäited, kuidas  oma  riidekapis  kaost vältida.
Austa ennast, oma  ja  teiste aega ning keskkonda kus elame. Mõttetult tarbides suurendame mõttetut tootmist.
Riietu stiilselt ja tarbi targalt!
Ja kui hätta jääd, siis tulen sulle appi!
Evelyn

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.